خریدار ضایعات کاغذ در دیگر کشورها

blog

خریدار ضایعات کاغذ در دیگر کشورها

چین در ابتدا اولین کشور خریدار ضایعات کاغذ محسوب می‌شد اما در طی چندین سال اخیر، چین با وجود جمعیت بالایی که دارد، باتوجه به خودکفایی‌ها و تکنولوژی‌های ارزنده‌اش، تصمیم جدیدی گرفت؛ این کشور با درنظر گرفتن اهمیت بهداشت و دوری از هرگونه بیماری ناشی از مواد آلوده، از خرید ضایعات کاغذ کشورهای دیگر به خاک خود، جلوگیری کرد.
لزا کشورهای بزرگ جهان، باید منبع دیگری برای تخلیه ضایعات کاغذی خود می‌یافتند. در این شرایط هند اقدام به پذیرش این مواد نمود.
هند در شرایطی وارد این تجارت کاغذی شد که اکثر کارخانه‌هایش به‌خاطر عدم دسترسی به مواد اولیه از کار افتاده بودند. با خرید ضایعات کاغذ کشورهای دیگر به هند، کسب‌وکار خریدوفروش ضایعات کاغذ و بازیافت کاغذی از نو رونق گرفت. کارخانه‌ها مشغول به کار شدند و کاغذهای تولید شده در کشوری که هیچ منابع اولیه‌ای برای تولید این محصولات نداشت، به‌شدت مورد استقبال قرار گرفت. کاغذ‌ها برای تولید کتاب‌های درسی مدارس، ساخت مقواها و همچنین چاپ روزنامه مورد استفاده قرار می‌گرفت.
به‌طوری که سرانه‌ی مطالعات روزنامه، در طی چندین سال به میزان قابل توجهی افزایش یافت. چراکه با وجود اینکه با پیشرفت تکنولوژی اکثر افراد از طریق منابع مجازی و اینترنتی از اخبار سردرمی‌آورند، اولیت مردم هند در طی این سال‌ها نیز همچنان مطالعه‌ی روزنامه باقی ماند!
با این وجود، در چنین کشوری صنعت بازیافت زباله‌های کاغذی به طرز چشم‌گیری مفید، پررونق و سودآور محسوب می‌شود.
هرچندکه با گذر زمان هند قوانینی نیز برای دریافت ضایعات کاغذی کشورهای دیگر وضع کرد.
و کیفیت کاغذهای وارد شده به کشورش را حائز اهمیت دانست.
همان‌طور که می‌بینید، هر کسب‌و‌کاری با وجود بهادادن و با برنامه ریزی کار و تلاش و تحقیق کردن و از ابعاد مختلف نتیجه‌ی مورد نظر را سنجیدن، منجر به موفقیتی چشم‌گیر در آن زمینه‌ی به‌خصوص خواهد شد.
اما سوال اصلی این است که چرا کشور ما در این وضعیت بی‌رونقی بازار و گران شدن قیمت کاغذ مانند هزاران چیز دیگر،نتواند مثل سایر کشورها بر روی تولیدات بازیافتی خود سرمایه‌گذاری کند؟
این صنعت پول‌ساز و در عین‌حال همگام با محیط‌زیست، سال‌هاست که در کشورهای پیشرفته‌ای مانند سوئد در حال کسب‌وکار و سوددهی‌ست.
اما در کشور ما می‌توان گفت که هنوز هم بعد از گذر سال‌ها، ناشناخته، کمرنگ و بی‌اهمیت جلوه می‌کند.
با خرید ضایعات کاغذ، این کسب‌وکار حرفه‌ای با زمینه‌ی علمی و مطالعه‌شده، بیشتر آشنا شوید.
گروه صنعتی خرید ضایعات کاغذی ما آماده خدمت‌رسانی و پاسخ‌گو ۲۴ساعته به تمامی سوال‌های شماست.
کاغذهای شما را خریداریم

به اشتراک گذاشتن این پست :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست تماس تلفنی

 

اطلاعات خود را وارد کنید. ما با شما تماس خواهیم گرفت!