خرید ضایعات کاغذ و راه های دیگر برای کاهش و استفاده مجدد از کاغذ

blog

خرید ضایعات کاغذ و راه های دیگر برای کاهش و استفاده مجدد از کاغذ

نکاتی که قبل از خرید ضایعات کاغذ باید مورد توجه قرار بدید.

باید عنوان کرد که خرید ضایعات کاغذ و مصرف کاغذ، فقط مصرف چوب نیست. بلکه آب و انرژی نیز به میزان قابل توجهی مصرف می شود. تولید کاغذ خالص نسبت به کاغذ بازیافتی هزینه محیطی بسیار بالایی خواهد داشت. در حقیقت ، تولید ۱ تن کاغذ خالص نیاز به ۲۴ درخت ، ۳۲ میلیون BTU انرژی دارد و ۲۲ هزار و ۲۱۹ گالن فاضلاب و ۱۹۲۲ پوند زباله جامد تولید می کند. در حالی که ، کاغذ بازیافتی به ۰ درخت نیاز دارد ، و از نیمی از انرژی ذکر شده استفاده می کند و کمتر از نصف زباله هایی که گفته شد را ایجاد می کند.

تولید کاغذهای خالص منجر به تسریع در روند جنگل زدایی در سراسر جهان می شود. کشورهایی که در حال حاضر از مشکل جنگل زدایی رنج می برند شامل ایالات متحده ، کانادا ، برزیل ، چین ، پرو ، اندونزی و هند و تعدادی از سایر کشورها می باشد. با خرید و فروش ضایعات کاغذ، و کمک به استفاده از کاغذهای بازیافتی، به حفظ جنگل های ما کمک می کند و در عین حال فرایند تولید کاغذهای بازیافتی تاثیر زیست محیطی مخرب کمتری نسبت به کاغذهای تولیدی خالص خواهد داشت.

اما توجه به این نکته مهم است که با وجود تمام موارد ذکر شده، کاهش در مصرف، استفاده مجدد و بازیافت ضایعات کاغذ از روش های اساسی در صرفه جویی کاغذهای خالص می باشد.

کاهش در مصرف و استفاده مجدد از کاغذ

قبل از خرید یک محصول کاغذی ، میتوان از خود پرسید که آیا واقعاً به آن احتیاج داریم! باید به نوعی از زیاده روی در مصرف کاغذ خودداری کنید واین روش را جز عادت های زندگی در نظر داشت. برای مثال فقط در ایالات متحده ، هر روز ۶۵،۳۹۵،۰۰۰،۰۰۰ برگه استفاده می شود. به عبارت دیگر، تقریباً ۴ میلیارد دلار روزانه برای مصرف کاغذ هزینه می شود.

کاهش استفاده در مصرف کاغذ در ازای استفاده از کاغذهای دیجیتال و همگام با تکنولوژی، یکی از بهترین راه های کاهش ضایعات کاغذی است. یاداوری می کنیم که این راه حل یک روش خوب برای هزینه ی کمترو جلوگیری از خالی کردن کیف پولمان هم هست.

استفاده مجدد از کاغذ

می توان از محصولات کاغذی تا حد نهایت عمر مفیدشان  استفاده کرد. در این شرایط از خود بپرسید که آیا هنوز می توانید از هر کاغذ قبل از قرار دادن در بازیافت یا زباله، مجددا استفاده کنید.

 بازیافت

همه چیزهایی را که می توان بازیافت کرد از جمله کاغذ و مقواها را جمع اوری کنید. بسته به جایی که زندگی می کنید ، می توانید با افرادی که در خرید ضایعات کاغذ مشارکت دارند، در ارتباط باشید.

اما از آنجا که همه محصولات کاغذی قابل بازیافت نیستند، خرید کمتر محصولات یکبار مصرف بسیارمهم است. بهتر است در انتخاب خود دقت کنیم و فقط محصولات قابل بازیافت را مورد استفاده قرار دهیم.

در اینجا به ذکر روش های دیگری در حفظ مواد کاغذی می پردازیم:

 • برای چاپ اسناد خود از کاغذهای بازیافت شده استفاده کنید. و چاپگر خود را به نحوی تنظیم کنید که قابلیت چاپ در هر دو طرف صفحه را داشته باشد.
 • در محل کار و خانه ، فقط اسناد ضروری و لازم را چاپ کنید. در این شرایط اولین سؤالی که باید پرسید این است: “چاپ شود یا چاپ نشود؟ آیا می توانم این مطلب را از روی صفحه مانیتورم بخوانم؟ ” اگر با خواندن مطالب از صفحه مانیتور مشکل دارید، تنظیمات روشنایی خود را بررسی کنید تا مشکل برطرف شود و چشم هایتان اذیت نشود.
 • برای یادداشت برداری می توان از یک برگه که پشت ان قبلا نوشته یا چاپ شده، استفاده کرد.
 • استفاده مجدد از جعبه های مقوایی.
 • به جای بسته بندی های کاغذی مواد غذایی ، ظروف قابل استفاده مجدد را برای نگهداری مواد غذایی خود در اولویت قرار دهید.
 • از اشتراک در مجله های کاغذی خودداری کنید. بررسی کنید که آیا مطالب این انتشارات خاص را می توان در اینترنت مشاهده کرد یا خیر. در این صورت ، ممکن است بهتر باشد به اشتراک مجله  مورد علاقتان خاتمه دهید.
 • به کتابخانه محل خود بپیوندید! با عضویت در یک کتابخانه ، میزان مصرف کتاب خود را کاهش دهید. فراموش نکنید که اکثر کتابخانه ها کتابهای الکترونیکی و کتابهای صوتی نیز ارائه می دهند.
 • ۸٫       برای یادداشت هایتان از تلفن هوشمند خود استفاده کنید. تلفن هوشمند می تواند به یک امتیاز مهم برای کاهش ضایعات کاغذی تبدیل شود. به جای استفاده از دفترچه یادداشت ها و تکه های دیگر کاغذی که در نهایت ناپدید می شوند ، از یادداشت برداری مستقیم بر روی تلفن خود دریغ نکنید.
 • عکس بگیرید. اگر با یک آگهی یا بروشورتبلیغاتی که اتفاقا در مورد نمایشگاه ارگانیک صحبت می کند ،  برخورد کردید، برای اگاهی از اطلاعات کنفرانس بعدی ، یا هر اطلاعاتی که در ر ابطه با نمایشگاه مورد علاقه شما باشد ، به جای برداشتن بروشورها از انها عکس بگیرید. بروشوری که به احتمال زیاد در نهایت دور انداخته می شود. اما تصویرش در گالری تصاویر شما باقی می ماند.
 • از چاپ بلیط خودداری کنید. در صورت انتخاب گزینه بلیط الکترونیکی ، تلفن هوشمند شما می تواند با جلوگیری از چاپ بلیط قطار ، نمایش یا کنسرت ، باعث کاهش تولید ضایعات کاغذ شود.
 • با لبخند بگو “نه!” . برای کاملاً کاهش زباله های کاغذ فقط کمی مبارزه لازم است. به عنوان مثال وقتی خرید خود را انجام می دهید ، تا حد امکان از دریافت رسیدها خودداری کنید. میتوان گفت این رسیدها هر ساله ۱٫۵ میلیارد پوند زباله در ایالات متحده آمریکا ایجاد می کند. و همچنین مطمئن شوید که مودبانه از دریافت تمام کاغذهای تبلیغاتی مانند بروشورهایی که در خیابان به شما دست می دهند، امتناع می کنید.
 • باید این نکته را در نظر داشته باشیم که کاغذها به طور نامحدود بازیافت نمی شوند. به طوری که الیاف آنها در هر بازیافت کوتاه تر می شوند و همین امر باعث کاهش کیفیت محصول می شود. این مورد یکی دیگر از دلایل چاپ فقط در صورت لزوم و چاپ همیشه دو طرفه است.
 • هرگز هیچ کتابی را دور نیاندازید. کتاب ها ساخته شده اند تا خوانده شوند ، نه اینکه دور ریخته شوند! دقیقاً مانند اسباب بازی ها و   سایر لوازم دیگر، می توان کتابها را به انجمن هایی اختصاص داد که آنها را برای افرادی که به آنها احتیاج دارند توزیع می کند. فروش ایننترنتی کتاب های دست دوم نیز راهی برای فرصت دادن به دیگران است تا به جای دور انداختن آن ، فرد جدیدی یک کتاب خوب بخواند.
 • از محصولات یکبار مصرف خودداری کنید! به جای حوله های کاغذی و دستمال های کاغذی ، دستمال یا حوله های پارچه ای را انتخاب کنید. هر ساله ۳ میلیارد پوند حوله کاغذی در ایالات متحده آمریکا استفاده می شود و بیشتر آنها بعد از مصرف از بین می روند زیرا حوله های کاغذی قابل بازیافت نیستند. با این حال ، در حالی که در اکثر موارد به راحتی  یک تکه پارچه یا اسفنج ساده جایگزین حوله های کاغذی می شود!
 • انتخاب کاغذهای بازیافتی یکی از مهمترین گزینه ها در کاهش مصرف کاغذ و استفاده مجدد از کاغذ می باشد. به این صورت که با خرید و انتخاب این کاغذ ها و جمع اوری کاغذهای مصرفی مان در اهدای انها برای بازیافت مجدد و حمایت از پروسه خرید ضایعات کاغذ در نهایت کاهش مصرفو هدررفت کاغذ را به دنبال خواهد داشت.

در نهایت کاغذ بازیافتی اکنون با کیفیتی برابر با یک کاغذ خالص با هزینه بسیار کمتری در اختیار مصرف کنندگان است. انتخاب کاغذ بازیافتی مانع از ریزش درختان و زنجیره تولید آلاینده ها ست. اگر کاغذ بازیافتی را انتخاب می کنید ، در منابع طبیعی و انرژی صرفه جویی می کنید!

همه این روش های مختلف می تواند به شما در استفاده مجدد یا کاهش مصرف کاغذ کمک کند و تأثیر خود را بر روی کره زمین داشته باشد. با کاهش استفاده از کاغذ ، می توانیم در حفظ جنگل های خود سهیم باشیم. و با انجام این حرکات ساده در زندگی، محیط شایسته تر و هوشمندانه تری را برای خود رقم بزنیم.

شما می توانید از مطلب خرید ضایعات کاغذ هم دیدن فرمایید

به اشتراک گذاشتن این پست :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست تماس تلفنی

 

اطلاعات خود را وارد کنید. ما با شما تماس خواهیم گرفت!