خرید ضایعات کاغذ

blog

خرید ضایعات کاغذ

خرید ضایعات کاغذ یکی از مشاغل بسیار پرسود و تخصصی در حوزه ی خرید و فروش ضایعات می باشد که با سود های کلان و رقم های نجومی بازار کار را محیطی کاملا حرفه ای و غیر قابل پیشبینی رقم زده است.

اما تنها درامد در این کار مد نظر نیست. ان چه حائز اهمیت بسیاری ست، ماهیت اصلی و هدف نهایی کار است که منجر به صرفه جویی اقتصادی و همچنین مصرف بهینه انرژی های طبیعی و مهم تر از همه نجات جان درختان و در کنار ان حفظ اکوسیستم زمین می باشد.

خرید ضایعات کاغذ در حال حاضر در کلان شهر ها در حال پیشرفت خوبی ست. و بازار در رقابت سالم و پویایی در حال پیشروی ست. لزا متخصصان این امر در تلاش هستند تا جایی که ممکن است بهترین خدمات را از جانب تیم خود در خرید ضایعات کاغذ ارائه دهند. تا بتوانند جایگاه خود را به بهترین نحو در بازار کار امروز حفظ نمایند.

کیفیت بالای خدمات، صرفه جویی در زمان، جمع آوری و پاک سازی حرفه ای، نظم، برنامه ریزی و دقت، و در نهایت رعایت تمام و کمال حقوق مشتری، صداقت و عدالت در قیمت خرید و وزن کشی کاغذها از ویژگی های اساسی سیستم خرید و فروش ضایعات کاغذی محسوب می شود.

انواع ضایعات کاغذ

ضایعات کاغذ می تواند در طیف گسترده ای از تولیدات کاغذی به وجود بیاید. که می توان این مجموعه را در دسته های مختلفی تقسیم کرد که به طور کلی شامل موارد زیر می باشند:

  • کتاب و دفتر
  • پوشال کاغذی
  • روزنامه و مجله باطله
  • ظروف کاغذی
  • پاکت و کیسه
  • کارتن و جعبه
  • کاغذه های بسته بندی

بهترین خرید ضایعات کاغذ


بهترین خریدار ضایعات کاغذ، کسی ست که بتواند بهترین خدمات را در بازار کار خود ارائه دهد. چرا که رقابت در بازار خرید ضایعات کاغذ از ان چیزی که به نظر می رسد بسیار بالاتر است.

اطلاع رسانی، تاکید بر اهمیت بازیافت کاغذی، ارائه خدمات خرید شامل، تحویل و جمع اوری مواد در محل مورد نظر فروشنده، منظم و در اسرع وقت، به صورت نقد و با بهترین قیمت، بدون تعطیلی و با بالاترین راندمان کاری و به طور کلی بازار یابی و مشتری مداری حرفه ای، در گزینش بهترین خریدار ضایعات کاغذی بسیار حائز اهمیت می باشد.

فروشندگان ضایعات کاغذ


فروشندگان ضایعات کاغذ می توانند از بین تمام اقشار جامعه باشند. اما چیزی که مسلم است. فروش حجم نسبتا بالایی از ضایعات کاغذی می تواند به میزان سوددهی قابل توجهی برسد.

لذا افراد خاصی در جامعه هستند که این کار را به عنوان شغل و حرفه ی خود در نظر گرفتند و در پی یافتن هر چه بیشتر ضایعات کاغذی هستند. که ممکن است این مواد را در جاهای مختلف پیدا و جمع اوری کنند. و یا به خرید ضایعات کاغذ در پایین ترین قیمت ممکن بپردازند تا در مرحله بعد مواد جمع اوری شده را به مراکز خرید ضایعات کاغذ با قیمت بالاتری بفروشند.

فروشندگان ضایعات کاغذ می تواند از میوه فروش محله باشد تا دوره گردی که در محله ها به دنبال خرید مواد اضافی و ضایعات خانگی هستند.

محل توزیع ضایعات کاغذ


محل تولید یا به نوعی جمع اوری ضایعات کاغذ می تواند بسیار متنوع و گسترده عنوان شود. اما به طور کلی می توان از تولیدات ضایعات کاغذی خانگی را نام برد تا شرکت ها، سازمان ها، کارخانجات، انبارها، مدارس، چاپ خانه ها و بسیاری از موارد دیگر که هرکدام می تواند منبع مناسبی از تولید کاغذ باطله باشد.

اما محل توزیع یا خریدار ضایعات کاغذ، یکسری مراکز و موسساتی هستند که امروزه به صورت کاملا حرفه ای و پیشرفته و تخصصی در پی جمع اوری زباله های کاغذی و خریداری انها هستند.

این مراکز و خدماتی که ارائه می دهند، می تواند بهترین گزینه برای افرادی باشد که تمایل دارند در این فرایند بازیافت و کاهش دور ریخت زباله های کاغذی، نقشی داشته باشند.

ضایعات کاغذ در تهران


خرید ضایعات کاغذ در تهران به سهولت از طریق مراکز خرید کاغذهای باطله صورت می گیرد. در صورتی که در شهرستان های کوچک تر ممکن است که هنوز هم این شیوه منسجم و هدفمند به این شدت سازمان یابی نشده باشد.

اما همانطور که ذکر شد امروزه مراکز زیادی در کلان شهرها به طور تخصصی در حال خرید و فروش ضایعات کاغذی هستند. و همانطور که می دانیم شناسایی این مراکز و همکاری هر چه کوچک و جزیی در راستای کاهش دورریخت زباله های کاغذی برای استفاده بیشتر از کاغذهای بازیافتی، نه تنها به حفظ محیط زیست از هر لحاظ کمک می کند، بلکه چرخه اقتصادی و کارافرینی نیز به خوبی رونق خواهد یافت.

موارد مصرف ضایعات کاغذ


موارد مصرف کاغذهای بازیافتی بسیار گسترده و متنوع می باشد. به طوری که می توان عنوان کرد که در اکثر موارد تولید مصارف کاغذی می توان کاغذ های بازیافتی را جایگزین کاغذ معمولی نمود.

علاوه بر این یکی از عوامل سنجش کیفیت کاغذ، درصد خلوص آن می باشد.

به این صورت که در طی یک سری ازمایش های مشخص شیمیایی برآورد می شود که خمیر کاغذ مورد نظر از چند درصد کاغذ و چند درصد خمیر در طی فرایندهای شیمیایی ایجاد شده است.

اما در وهله ی اول نکته ی حائز اهمیت این است که کاغذهای بازیافتی باید دقیقا همان کیفیت کاغذ دست اول را داشته باشند. و بازیافتی بودن محصول نباید خدشه ای در بهره برداری و استفاده از ان ایجاد نماید.

لزا موارد مصرف کاغذهای بازیافتی می تواند در تمام گزینه های مختلف تولید محصولات کاغذی مورد استفاده قرار بگیرد. که به طور کلی ضایعات کاغذ قبل از بهره برداری به چهار دسته زیر تقسیم بندی می شوند :

-کاغذهای فرآیندی و بدون چوب کارخانه

– کاغذهای باطله چاپ نشده و بدون چوب

– کاغذهای باطله چاپ شده و بدون چوب

– کاغذهای باطله خمیر مکانیکی

و کاغذ های باطله تولیدی می تواند در هر یک از گروه های زیر مورد تولید و مصرف قرار بگیرد:

– پاکت

– دفتر و کتاب

– کیسه

– جعبه، کارتن

– مقوا

– روزنامه و مجله

– کاغذ بسته‌بندی، کاغذ پرینت و عایق‌های سلولز دمیده

فرایند بازیافت کاغذ باطله

خرید ضایعات کاغذ
خرید ضایعات کاغذ

جمع‌آوری کاغذ باطله


مرحله ی اول فراید بازیافت، خرید و فروش و جمع اوری ضایعات کاغذی می باشد. به این صورت که با جست و جو در سطح شهر، تفکیک زباله های تولیدی، خرید ضایعات کاغذی شرکت ها موسسات و سازمان های مختلف، به جمع اوری کاغذ باطله می پردازیم.

مرتب‌سازی ضایعات کاغذی


در این مرحله کاغذ های جمع اوری شده بر اساس نوع، به دسته های مختلفی جهت فرایند بازیافت تقسیم می شوند.

به این شکل که به طور معمول کاغذهای سبک مثل برگ های دفترو کتاب و روزنامه جدا از کاغذهای ضخیم هستند.

بریدن و خمیر کردن کاغذ باطله ها
در این مرحله کاغذها تکه تکه می شوند و با اب و مواد شیمیایی تشکیل یک دوغاب را می دهند.

سپس از طریق گذراندن مواد حاصله از صافی، اضافاتی مثل چسب، منگنه و سایر مواد از ماده اصلی دوغاب جدا شده و خمیر پاک سازی شده برای ذاستحکام و کیفیت بالاتر با مقداری از خمیر دیگری ترکیب شده و سپس به مراحل بعدی تولید کاغذ وارد می شود.

فیلتر کردن، حذف خرده‌ها و جداسازی مرکب
این مرحله ادامه روند پاک سازیست که باز هم خمیر حاصله در محفضه ای قرار میگیرد تا مواد اضافی از ان جدا شده و خارج شوند.

و این روند به این صورت خواهد بود که مواد چسبی و مواد پلاستیکی که سبک هستند به سطح امده و به همین ترتیب مواد فلزی و سنگین به کف سرازیر می شوند و به این صورت پاکسازی تکمیلی شکل می گیرد.

جداسازی جوهر شامل قرار دادن خمیر در یک دستگاه
این مرحله فرایند تمیز کردن نامیده می شود که به عنوان پاکسازی نهایی از مواد شیمایی مثل پراکسید هیدروژن جهت از بین بردن جوهرها و لک ها و سفید سازی کامل کاغذ استفاده می شود.

مرحله اخر بازیافت کاغذ باطله
در مرحله ی نهایی خمیر ها بر روی نقاله های تسمه ای شکل ریخته شده تا سطحشان مسطح شود و اب اضافی شان کاملا کشیده شده و خشک شوند. و زمانی که خمیر خشک شد، از یک سری سیلندرهای بخار بخصوص عبور داده می‌شوند که شکل گیری رول‌های کاغذی با طول زیاد که در واقع ورق های کاغذی بهم پیوسته و اماده بهره برداری شده را تشکیل میدهند، صورت پذیرد.

مزایای بازیافت کاغذ
طبق مطالعات اخیر در کشور ایران به طور میانگین در حدود ۱۱ درصد از حجم زباله ها را زباله های کاغذی در بر می گیرد. از مزایای بازیافت کاغذ می توان صرفه جویی در مصرف منابع طبیعی را نام برد. چرا که با تولید روز افزون مواد کاغذی اسیب بسیار جدی ای به منابع طبیعی، درخت ها و جنگل ها وارد می شود. در حالی که راه جبران و تولید مجدد این منابع نیازمند بازه زمانی بسیار طولانی ای دارد که عملا غیر قابل جبران می باشد. و این روند در طولانی مدت اسیب های بسیار جدی ای به محیط زیست و کره ی زمین وارد خواهد کرد. اما به طور تیتر وار می توان مزایای کلی بازیافت کاغذ ها را به صورت زیر لیست نمود:

کاهش الودگی ها و ایجاد ضایعات و تولید اشغال هایی که می توان از طریق بازیافت حجمشان را کاهش داد
جلوگیری از قطع شدن درختان و از بین رفتن منابع طبیعی
صرفه جویی اقتصادی و کاهش واردات صنایع کاغذی به کشور
کاهش الودگی ها و مصرف سوختی، مصرف آب و سایر مواد لازم که در قبال تهیه و تولید خمیر کاغذ ایجاد می شود. و تقریبا ۴۰ درصد انرژی کمتری در تولید کاغذ های بازیافتی صرف می شود.
الودگی کمتری که در اثر تجزیه شیمیایی و بیولوژیکی کاغذهای باطله در محیط ایجاد می شوند
به طور میانگین بازیافت هر تن کاغذ باطله، از قطع شدن ۱۷ اصله درخت جنگلی جلوگیری خواهد کرد. به طوری که اگر تنها ۲۵ درصد از کاغذها بازیافت شوند، می توان سالانه ۱۰۰ هزار تن کاغذ بازیافتی بدست آورد و به نوعی به حفظ حیات ۱۷۰۰۰۰۰ اصله درخت کمک کرد.
مصرف آب نیز در تولید کاغذ های بازیافتی در حدود ۶۰ درصد نسبت به نمونه غیر بازیافتی کمتر می باشد.
اشتغال زایی و شکل گیری وظایفی چون جمع اوری، تفکیک، بازیافت و توزیع بخصوص کاغذ های بازیافتی
کاهش هزینه های ناشی از حمل و نقل و دفع زباله های تولیدی، از طریق کاهش حجم این مواد

قیمت ضایعات کاغذ


ضایعات کاغذ با توجه به گروه های مختلفی که از انواع ضایعات کاغذی وجود دارد، قیمت های متفاوتی دارند. این قیمت ها معمولا بر اساس تومان به ازای هر کیلو معرفی شده و لیست می شوند. اما به طور کلی تعیین قیمت انواع مختلف ضایعات کاغذی شامل کارتن، کاغذ سفید، روزنامه باطله، لیوان کاغذی و غیره متفاوت است. اما قیمت ضایعات کاغذ در بازار کار، کاملا طبق نوسانات و تغییر قیمت ها دقیق و به روز می باشند.

خرید ضایعات کاغذ تا به حال به گوش شما رسیده‌است؟ در دنیای مدرن امروز که‌استفاده از فضاهای آنلاین و الکترونیک به مراتب افزایش پیدا کرده‌است، شاهد کاهش میزان کاغذ موجود در بازار هستیم. اما هنوز هم راه زیادی مانده‌است تا کاملا از نعمت کاغذ محروم شویم.

خرید ضایعات کاغذ یکی از راهکارهای نجات‌بخش در این زمینه‌است. کافیست نگاهی به اطراف خود بیندازید تا زباله‌های کاغذی را در اطراف خود مشاهده کنید. زمانی کاغذ کالای بسیار کمیاب و ارزشمندی بود که در خانه هر کسی یافت نمی‌شد!

 اما امروزه هر کجا را که بنگریم با کوهی از کاغذ مواجه می‌شویم. در آغاز کاغذها وسیله برقراری ارتباط بودند اما امروزه بیشتر در صنعت بسته‌بندی مورداستفاده قرار می‌گیرند. تولید کاغذ در مقایسه با کسیه‌های پلاستیکی به صرف دو برابر زمان و انرژی نیاز است.

با صرف این همه هزینه، درست نیست که کاغذ را به سادگی از دست بدهیم. این محصول به سادگی بازیافت می‌شود و از جمله معدود ضایعاتی است که روند بازیافت ساده‌ای دارد.

در ادامه با ما همراه باشید تا حقایقی را در خصوص ضایعات کاغذ بیاموزید که تابه‌حال به آنها نیندیشیده بودید. علاوه بر این شیوه بازیافت ضایعات کاغذ را با یکدیگر بررسی می‌کنیم. به این ترتیب به اهمیت خرید ضایعات کاغذ باطله پی می‌برید.

ضایعات کاغذ چیست؟-خرید ضایعات کاغذ

حقایقی در خصوص کاغذ باطله

حقایق جالبی در خصوص کاغذ و سرنوشت این کالای ارزشمند وجود دارد که برای بسیاری از انسان‌ها ناشناخته هستند. در ادامه و پیش از آنکه به بازیافت این کالا بپردازیم به بررسی برخی از این حقایق می‌پردازیم. شاید پس از مطالعه این حقایق بیشتر به اهمیت خرید ضایعات کاغذ پی ببرید و سهم خود را در تفکیک و بازیافت این کالای ارزشمند به درستی ایفا کنید. با ما همراه باشید.

· در همین حال که در حال مطالعه این مقاله هستید، ۱۹۹ تن کاغذ تولید شده‌است.

· در راستای تولید ۱ کیلوگرم کاغذ، ۳۲۴ لیتر آب مصرف می‌شود.

· به عبارتی ۱۰ لیتر آب در تولید یک برگ A4 استفاده شده‌است.

· ۹۳ درصد کاغذ موجود در جهان از درختان تأمین می‌شود.

· بالغ بر ۵۰ درصد زباله‌های اداری را ضایعات کاغذ تشکیل می‌دهد.

· به منظور چاپ روزنامه یکشنبه‌های نیویورک تایمز، به ۷۴۰۰۰ درخت نیاز داریم!؟

· خرید ضایعات کاغذ و بازیافت ۱ تن از این زباله‌ها، ۶۸۲.۵ گالن روغن؛ ۲۶۵۰۰ لیتر آب و ۱۷ درخت را از مرگ و نابودی نجات می‌دهد!

· مواد به کاررفته در بسته‌بندی کالاها بیش از یک سوم مجموع زباله‌ها را به خود اختصاص می‌دهند.

· ادارات آمریکایی در طول سال، ۱۲.۱ میلیون برگ کاغذ را مورداستفاده قرار می‌دهند.

· کاغذ ۲۵ درصد زباله‌های مدفون‌شده و ۳۳ درصد از زباله‌های شهری را به خود اختصاص می‌دهد.

· با استفاده از تمام کاغذ باطله‌هایی که در یک سال دور انداخته می‌شوند، می‌توانیم دیواری به ارتفاع ۳.۶ متر را از نیویورک تا کالیفرنیا بنا کنیم.

· با توجه به الکترونیک شدن زندگی بشر انتظار می‌رفت مصرف کاغذ کاهش پیدا کند؛ اما این اتفاق رخ نداد و پیش بینی می‌شود تا سال ۲۰۳۰ میزان مصرف این محصول ارزشمند دو برابر نیز شود.

· شاید باید بگوییم که هر درخت اکسیژن موردنیاز برای ۳ نفر را تأمین می‌کند.

ضایعات کاغذ باطله-خرید ضایعات کاغذ

مراحل بازیافت ضایعات کاغذ

خرید ضایعات کاغذ با توجه به مصارف فوق‌العاده زیاد این محصول بسیار عاقلانه و بشردوستانه است. کاغذهای باطله به سادگی به چرخه باز می‌گردند از قربانی شدن درختان بیشتر جلوگیری می‌کنند. به همین دلیل محیط‌زیست به شدت از فعالانی که در زمینه خرید ضایعات کاغذ و بازیافت این اقلام مشغول به فعالیت هستند، قدردانی می‌کند. در ادامه مراحل بازیافت کاغذهای باطله را با یکدیگر مرور می‌کنیم.

۱- جمع‌آوری

کاغذهای باطله و بسته‌بندی‌های استفاده‌شده در سطل‌های زباله تلنبار می‌شود. در برخی از موارد سطل‌های مجزایی برای زباله‌های‌تر، خشک و بازیافتی درنظر گرفته‌شده‌است. در این صورت روال کار ساده‌تر خواهد بود.

 اما در حالت کلی، کسانی که در حوزه خرید ضایعات کاغذ و بازیافت فعال هستند، زباله‌ها را از منابعی مانند سطل‌های تفکیک زباله، زمین‌های دفع زباله‌های کاغذی و خروجی ادارات و شرکت‌هایی که با کاغذ سر و کار دارند، جمع‌آوری می‌شود. زباله‌های جمع‌آوری شده در مخازن بزرگی اندوخته می‌شوند.

سپس، کیفیت کاغذ باطله‌ها مشخص می‌شود. این کاغذها در مکان مناسبی جمع‌آوری می‌شوند در صورت لزوم به شرکت‌های بازیافت کاغذ ارسال می‌گردند.

این نخستین مرحله در بازیافت کاغذ است. کاغذها پس از جمع‌آوری از نظر کیفی و نوع کاغذ طبقه‌بندی می‌شوند. قیمت خرید ضایعات با در نظر گرفتن این ویژگی‌های تعیین می‌شود.  در واقع کیفیت و نوع کاغذ نقش بسیار تعیین‌کننده‌ای در سرنوشت کاغذ در پروسه خرید ضایعات ایفا می‌کند. برخی از شرکت‌ها هنگام خرید ضایعات کاغذ انواع و اقسام کاغذها را به عنوان کالای موردقبول می‌پذیرند اما برهخی دیگر تنها کاغذهایی با کیفیت مشخص را خریداری می‌کنند.

۲- ذخیره سازی

پس از تأیید صلاحیت کاغذها در شرکت‌های بازیافتی، این اقلام از نظر حجم و مواد اولیه به کاررفته در تولید، به دسته‌بندی‌های متفاوتی تقسیم می‌شوند. در اکثر موارد کیفیتی کاغذ‌ها بر اساس فرایندی که بر سطح آنها اعمال شده‌است، مشخص می‌شود. به عنوان مثال کاغذهای ضخیم که در ساخت کارتن‌ها به کار برده می‌شوند در دسته‌بندی مجزایی از کاغذ باطله‌های روزنامه‌ها و مجلات قرار می‌گیرند.

ضایعات کاغذ-خرید ضایعات کاغذ

۳- خرد و خمیر کردن

پس از اینکه کاغذها به خوبی طبقه‌بندی و انبار شدند. نوبت به خرد و خمیر شدن کاغذ باطله می‌رسد. در ابتدا کاغذها به تکه‌های کوچکی بریده می‌شوند. پس از خرد شدن، خرده‌های به‌دست‌آمده با آب مخلوط می‌شود. در این پروسه از مواد شیمیایی دیگر نیز برای شکستن فیبر کاغذ استفاده می‌شود. مایع در نهایت حالت دوغاب یا خمیر را به خود می‌گیرد.  در این روند از آب زیادی استفاده می‌شود. سپس مایه به‌دست‌آمده در صفحه‌ها غلتانی از دستگاه خارج می‌شود تا قطعات بزرگ‌تر از خمیر جدا شود. به عنوان مثال تکه‌ای چسب، برچسب‌های پلاستیکی از خمیر زدوده می‌شود. زمانی که خمیر به خوبی پاکیزه شد، در دستگاهی قرار می‌گیرد تا جوهر و آلودگی‌های دیگر را از دست بدهد.

۴- فیلتر کردن، یکپارچه کردن و جوهر زدایی ضایعات

در این مرحله خیمر به دست آمده در دستگاهی قرار می‌گیرد و برای بار آخر از هر گونه آلایندگی پاک می‌شود. سپس خمیر در اتاقی قرار گرفته و تمامی برچسب‌های فلزی و پلاستیکی از خمیر جدا می‌شوند. در این پرسه از عملیات سانتریفوژ استفاده می‌شود.

 به این ترتیب اقلام سنگینی مانند فلز در پایین و اقلام سبک مانند پلاستیک به بالا پرتاب می‌شوند و از خمیر حذف می‌شوند. در مرحله بعد خمیر در دستگاه تعلیق قرار می‌گیرد و از هرگونه رنگ و جوهر پاک می‌شود. در این دستگاه‌ها از مواد شیمیایی مانند هیدروژن پروکساید در راستای سفید کردن خمیر استفاده می‌شود. این مرحله پاکسازی نامیده می‌شود، چرا که خمیر در فرایندی تکراری کاملا سفید و پاکیزه می‌شود.

فیلتر کردن، یکپارچه کردن و جوهر زدایی ضایعات-خرید ضایعات کاغذ

۵- آماده‌استفاده مجدد

آماده‌سازی برای استفاده مجدد آخرین مرحله در خرید ضایعات کاغذ و بازیافت این کالا است. خمیر پاک‌شده با مواد دیگر ترکیب‌شده و خشک می‌شود. سپس دستگاهی آب اضافی خمیر را خارج می‌کند. سپس خمیر خشک‌شده در دستگاه‌های مخصوصی به صورت رول‌های بزرگ کاغذ خارج می‌شود.

سپس کاغذ‌های برای مصارف مختلف به کارخانه‌های متفاوت ارسال می‌شود. این کاغذها در صنعت چاپ روزنامه، صنایع بسته‌بندی و دیگر صنایع مورداستفاده قرار می‌گیرند. مدت زمان تقریبی برای بازیافت یک روزنامه ۷ روز است. مطالعات نشان داده‌است که کاغذ تا ۷ مرتبه قابل بازیافت است. همین خرید ضایعات کاغذ را بسیار مقرون به صرفه کرده‌است. هربار که کاغذ بازیافت می‌یابد، طول رشته‌ای کاغذ کمی کوتاه‌تر می‌شوند همین امر رفته رفته‌است از استحکام این کالا می‌کاهد.

خرید ضایعات کاغذ؛ نجات جنگل ها

احتمال شما هم با نگاهی به آمار و ارقام مربوط به تعداد درختانی که در راستای چاپ روزنامه نیویورک تایمز با تبر بر زمین کوبیده می‌شوند، بهت زده شده‌اید. این تعداد هر هفته در حال تکرار است و استفاده بشر از کاغذ در ادارات و مدارس و از همه مهم‌تر در صنایع بسته‌بندی به هیچ عنوان کاهش پیدا نکرده‌است.

محققان پس از آغاز دوره مدرنیته و روی آوردن مردم به فضای الکترونیک امیدوار بودند؛ سبک زندگی مدرن بشر میزان استفاده از کاغذ را به حداقل برساند اما میزان مصرف کاغذ همچنان رو به افزایش است.

 در این شرایط خرید ضایعات کاغذ و جمع‌آوری زباله‌های کاغذی به منظور بازیافت این کالای ارزشمند شاید مهم‌ترین و گرانقدرترین اقدام بشر باشد. چرا که بازیافت این محصول مواد اولیه مناسبی را در اختیار شرکت‌ها قرار می‌دهد.

مولکول‌های کاغذ به ما اجازه می‌دهند که بیش از ۷ مرتبه کاغذهای باطله را در فرایند بازیافت به کار ببریم. به تدریج استقامت کاغذی که چندین‌بار مورد بازیافت قرار گرفته‌است کاهش پیدا می‌کند. اما همچنان می‌توان از این کاغذ در زمینه تولید برخی از اقلام و بسته‌بندی استفاده کرد.

به همین دلیل کاغذ باطله‌ها گنج پنهانی هستند که سرمایه‌های حیاتی زمین را زنده نگه می‌دارند. هرچه باشد همانطور که در این مقاله مطالعه کردید هر درخت، تنفس را برای سه انسان ممکن می‌کند.

 از این گذشته، با توجه به مصرف ۳۲۴ لیتر آب برای تولید یک کیلوگرم کاغذ، خود را از خطر کم‌آبی نیز نجات خواهیم داد. احتمال به خوبی با مزایای خرید ضایعات کاغذ آشنا شده‌اید، از این پس سعی کنید با تفکیک زباله از درب منازل در بازیافت این کالای ارزشمند سهیم باشید. 

به اشتراک گذاشتن این پست :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست تماس تلفنی

 

اطلاعات خود را وارد کنید. ما با شما تماس خواهیم گرفت!